Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 23:20:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216520 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #645 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 20:41:24 »

Lecserélném a régi tápegységem, problémám nem volt vele, de mivel Codegen és közeledik a 2. szülinapjához, ráadásul az új gépem már erősebben terheli. Néztem többfélét, végül 3 márka között gondolkozom. Az egyik Arctic Cooling Fusion 550R, emellett szólna hogy bár csak 8cm-es a ventije és kívül van a tápon, de a legcsendesebb egyben, aktiv PFC, mindenféle védelem és 80% fölötti hatékonyság. A másik FSP Everest 500W, nagyon jó minőségű, terhelhető, megbízható legalábbis a neten olvasottak alapján. A harmadik az OCZ StealthXStream / 600W / Active PFC lenne. Árban nem nagy a különbség, az FSP moduláris, a másik kettő nem (mondjuk ez nem szempont nálam). Az viszont kérdéses, hogy érdemes-e olyan tápot vennem, ami 8pines CPU csatlakozóval van ellátva? Azt olvastam, hogy a 8 pinre csak akkor van szükség, ha 150W-ot meghaladja a proci fogyasztása, több proci esetén, illetve egyenletesebb a tápellátás még kisebb proci esetén is. Az alaplapomon van egyébként 8 pines proci tápcsatlakozó (jelenleg ebből csak 4 van használva). Más javaslatot is szívesen fogadok, de 18e-nél többet nem szánok egy tápra.
Én az Arcticra szavaznék. Nagyon jó cuccaik vannak, mellesleg svájci cég.
Elsődlegesen én is azt választottam volna, viszont pont annak nincs 8 pines CPU csatija. Jelenleg a procin is egy Freezer Extreme rev2 van, nagyon állatul hűt és nincs hangja. Esetleg Gigabyte Odin 585W?
Gigabyte-ok is elég jók, és viszonylag jó áron is kínálják őket.
És szerinted fontos ez a 8 pines csatlakozás? Mármint ha később bővítem a gépet mondjuk egy Core2Quad Extreme CPU-val? Vagy Core i7? Mert mondjuk, ha később cserélek (ált. 2 évente), akkor elképzelhető, hogy az lesz a szabvány? Mert nem szeretnék akkor megint tápot cserélni. Bár tudom a számtechnikában semmi sem állandó, de talán... Ez is olyan mint a kocsituning, feneketlen zsák...
Nekem is CoreQuad procim van, de nem kell neki 8 pines csati Mosolyog Őszintén megmondom, még nem láttam olyan lapot, amire az rálett volna dugva Mosolyog
Leginkább 600W vagy e fölötti tápon látok én ilyen csatit. Az alaplapom meg Asus P5QC, de ahogy néztem szinte mindegyik P45-ös alaplapon 8 tűs csati van, a fele letakarva. Neked milyen tápod van egyébként?
Coolink MPT-5012P 500W
ÉS a Cooler Master Real Power M520?
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #646 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 20:49:00 »

Lecserélném a régi tápegységem, problémám nem volt vele, de mivel Codegen és közeledik a 2. szülinapjához, ráadásul az új gépem már erősebben terheli. Néztem többfélét, végül 3 márka között gondolkozom. Az egyik Arctic Cooling Fusion 550R, emellett szólna hogy bár csak 8cm-es a ventije és kívül van a tápon, de a legcsendesebb egyben, aktiv PFC, mindenféle védelem és 80% fölötti hatékonyság. A másik FSP Everest 500W, nagyon jó minőségű, terhelhető, megbízható legalábbis a neten olvasottak alapján. A harmadik az OCZ StealthXStream / 600W / Active PFC lenne. Árban nem nagy a különbség, az FSP moduláris, a másik kettő nem (mondjuk ez nem szempont nálam). Az viszont kérdéses, hogy érdemes-e olyan tápot vennem, ami 8pines CPU csatlakozóval van ellátva? Azt olvastam, hogy a 8 pinre csak akkor van szükség, ha 150W-ot meghaladja a proci fogyasztása, több proci esetén, illetve egyenletesebb a tápellátás még kisebb proci esetén is. Az alaplapomon van egyébként 8 pines proci tápcsatlakozó (jelenleg ebből csak 4 van használva). Más javaslatot is szívesen fogadok, de 18e-nél többet nem szánok egy tápra.
Én az Arcticra szavaznék. Nagyon jó cuccaik vannak, mellesleg svájci cég.
Elsődlegesen én is azt választottam volna, viszont pont annak nincs 8 pines CPU csatija. Jelenleg a procin is egy Freezer Extreme rev2 van, nagyon állatul hűt és nincs hangja. Esetleg Gigabyte Odin 585W?
Gigabyte-ok is elég jók, és viszonylag jó áron is kínálják őket.
És szerinted fontos ez a 8 pines csatlakozás? Mármint ha később bővítem a gépet mondjuk egy Core2Quad Extreme CPU-val? Vagy Core i7? Mert mondjuk, ha később cserélek (ált. 2 évente), akkor elképzelhető, hogy az lesz a szabvány? Mert nem szeretnék akkor megint tápot cserélni. Bár tudom a számtechnikában semmi sem állandó, de talán... Ez is olyan mint a kocsituning, feneketlen zsák...
Nekem is CoreQuad procim van, de nem kell neki 8 pines csati Mosolyog Őszintén megmondom, még nem láttam olyan lapot, amire az rálett volna dugva Mosolyog
Leginkább 600W vagy e fölötti tápon látok én ilyen csatit. Az alaplapom meg Asus P5QC, de ahogy néztem szinte mindegyik P45-ös alaplapon 8 tűs csati van, a fele letakarva. Neked milyen tápod van egyébként?
Coolink MPT-5012P 500W
ÉS a Cooler Master Real Power M520?
Nincs tapasztalatom róla, de ők sem gyártanak rossz cuccokat Mosolyog Igazából ezek közül szerintem bármelyiket bátran választhatod. Mondjuk érdekes mód nálunk már több Thermaltake táp járt gari időn belül, ami tönkre ment Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #647 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 21:27:14 »

Megemeltem a lapozófálj méretét és egy másik particióra tettem át. Tök egyedül!!!
(vállveregetés).
Mintha picit gyorsabb lenne...
Mármint a laptop.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #648 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 10:15:12 »

CoolerMaster lett végül. Eddig nagyon bejön, csendes  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 22. - 10:18:48 írta diablo77 » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #649 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 19:41:08 »

Következő probléma merült fel: összeraktunk egy gépet, működik meg minden, viszont a reset gombot megnyomva nem újraindul, hanem leáll. Bekapcsolva egyből a BIOS jön be teljesen alapbeállításokkal, mintha rossz tuning után áram le és alapra áll. Ez miért van.
Másik. A házban nincs speaker, hanem ilyen külön van egy + és egy - lábbal. Melyiket hova kell kötni? A +-t a +5V-hoz a -t a speaker felirathoz? ASUS alaplap ilyen Q-konnektorral, azon elvileg azt mutatja, hogy az egyik lábat a +5V-hoz kell a másikat a speaker felirathoz.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #650 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:10:48 »

Következő probléma merült fel: összeraktunk egy gépet, működik meg minden, viszont a reset gombot megnyomva nem újraindul, hanem leáll. Bekapcsolva egyből a BIOS jön be teljesen alapbeállításokkal, mintha rossz tuning után áram le és alapra áll. Ez miért van.
Másik. A házban nincs speaker, hanem ilyen külön van egy + és egy - lábbal. Melyiket hova kell kötni? A +-t a +5V-hoz a -t a speaker felirathoz? ASUS alaplap ilyen Q-konnektorral, azon elvileg azt mutatja, hogy az egyik lábat a +5V-hoz kell a másikat a speaker felirathoz.
A házhoz adott speakert kell rákötni, vagy bármely számtech boltban adnak ilyet. Igazából a kérdést nem értem, hogy mit szeretnél rádugni Mosolyog
A reset érdekes. Biztos jó helyre dugtátok?
Esetleg ha tudnál róla csinálni képet, az sokat segítene.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #651 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:36:33 »

Következő probléma merült fel: összeraktunk egy gépet, működik meg minden, viszont a reset gombot megnyomva nem újraindul, hanem leáll. Bekapcsolva egyből a BIOS jön be teljesen alapbeállításokkal, mintha rossz tuning után áram le és alapra áll. Ez miért van.
Másik. A házban nincs speaker, hanem ilyen külön van egy + és egy - lábbal. Melyiket hova kell kötni? A +-t a +5V-hoz a -t a speaker felirathoz? ASUS alaplap ilyen Q-konnektorral, azon elvileg azt mutatja, hogy az egyik lábat a +5V-hoz kell a másikat a speaker felirathoz.
A házhoz adott speakert kell rákötni, vagy bármely számtech boltban adnak ilyet. Igazából a kérdést nem értem, hogy mit szeretnél rádugni Mosolyog
A reset érdekes. Biztos jó helyre dugtátok?
Esetleg ha tudnál róla csinálni képet, az sokat segítene.
A házhoz volt, de ilyen pici hangszóró, ami nem fixen van a házban. Van ez a Q-connector nevű ASUS-os bigyó, ami elvileg megkönnyíti a ledek, kapcsolók bekötését. Arra rákötöd és azt teszed rá az alaplapra, de gondolom ez neked is ismerős. Na azon a speakerhez van 4 láb, sorrendben: speaker, ground, ground, +5V. A Speakerből jön 2 vezeték, egyiken "+" a másikon "-" jel. A kérdés, hogy melyiket melyikre kell tenni. A reset szinténa Q-connectorra lett dugva úgy ahogy a leírás is mutatja, így:

Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #652 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:57:10 »

A speakert a 4 láb 2 szélére kell kötni, egyik széle a +, a másik a -, de ezek rá vannak írva...meg úgy is észre veszed, ha nincs hang Mosolyog
Engem csak a reset idegesít. Mondjuk a képen elég egyértelműen látszik, mit hova. Szóval annak jónak kéne lennie. Max a kapcsoló nem jó a házon.
Ilyenhez is volt már szerencsém. Ezt kitudod úgy próbálni, hogy a bekapcs gombot és a resetet felcseréled.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #653 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 21:02:01 »

A speakert a 4 láb 2 szélére kell kötni, egyik széle a +, a másik a -, de ezek rá vannak írva...meg úgy is észre veszed, ha nincs hang Mosolyog
Engem csak a reset idegesít. Mondjuk a képen elég egyértelműen látszik, mit hova. Szóval annak jónak kéne lennie. Max a kapcsoló nem jó a házon.
Ilyenhez is volt már szerencsém. Ezt kitudod úgy próbálni, hogy a bekapcs gombot és a resetet felcseréled.
Jaja, csak azt hittem fontos, melyik lábat hova kötjük, de közben ITT utánanéztem és ezek szerint a speakernél és a power/reset gomboknál nincs jelentősége a polaritásnak, csak a LEDeknél, de ott is max annyi, hogy nem világít. A RESET nekem is fura, mivel szétszedés előtt még tökéletesen működött a régi alaplappal.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #654 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 21:37:48 »

Küldtem az ASUS-nak a restes dolog miatt emailt. Kiváncsi vagyok mit válaszolnak, már ha válaszolnak.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #655 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 20:47:21 »

Küldtem az ASUS-nak a resetes dolog miatt emailt. Kiváncsi vagyok mit válaszolnak, már ha válaszolnak.
Nos hamar válaszoltak is, sőt már volt pár levélváltás azóta. Először azt ajánlották, töröljem a CMOS-t, frissítsek BIOS-t. ja meg megkérdezték, hogy Windows alól normálisan úrjaindul-e. Visszaírtam, hogy igen, és CMOS törlés és BIOS frissítés után is ugyanúgy csinál. Válaszként azt ajánlották, próbáljam, ki hogy rövidre zárom a resethez tartozó lábakat manuálisan vajon akkor is előfordul-e a dolog. Na ezt még nem próbáltam.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #656 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 21:47:29 »

Küldtem az ASUS-nak a resetes dolog miatt emailt. Kiváncsi vagyok mit válaszolnak, már ha válaszolnak.
Nos hamar válaszoltak is, sőt már volt pár levélváltás azóta. Először azt ajánlották, töröljem a CMOS-t, frissítsek BIOS-t. ja meg megkérdezték, hogy Windows alól normálisan úrjaindul-e. Visszaírtam, hogy igen, és CMOS törlés és BIOS frissítés után is ugyanúgy csinál. Válaszként azt ajánlották, próbáljam, ki hogy rövidre zárom a resethez tartozó lábakat manuálisan vajon akkor is előfordul-e a dolog. Na ezt még nem próbáltam.
Én ezért mondtam, hogy cseréld meg a gombokat...Ill a resetet kösd a powerre, a bekapcs gombot meg a resetre
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #657 Dátum: 2009. Augusztus 28. - 13:49:03 »

Küldtem az ASUS-nak a resetes dolog miatt emailt. Kiváncsi vagyok mit válaszolnak, már ha válaszolnak.
Nos hamar válaszoltak is, sőt már volt pár levélváltás azóta. Először azt ajánlották, töröljem a CMOS-t, frissítsek BIOS-t. ja meg megkérdezték, hogy Windows alól normálisan úrjaindul-e. Visszaírtam, hogy igen, és CMOS törlés és BIOS frissítés után is ugyanúgy csinál. Válaszként azt ajánlották, próbáljam, ki hogy rövidre zárom a resethez tartozó lábakat manuálisan vajon akkor is előfordul-e a dolog. Na ezt még nem próbáltam.
Én ezért mondtam, hogy cseréld meg a gombokat...Ill a resetet kösd a powerre, a bekapcs gombot meg a resetre
Ezt meg is csináltam, de úgysem jó 
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #658 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 17:55:59 »

Az egyik meghajtómon lévő könyvtárakat nem látom. Ill. csak egyet látok belőle, ami 60 MB. Viszont a tulajdonságok az eredeti állapotot mutatják, vagyis 74 GB foglalt hely van a vinyón. Nézet -> rejtett fileok rendben van. A vinyónak a Tulajdonságok -> Eszközök -> Hibaellenőrzés először a 2. fázisnál hibaüzenettel leállt.
Most kipipáltam a két kis ablakot, hogy kísérelje meg a filerendszer hibáit és a szektorhibákat kijavítani, most a 4. fázis fut.
Mindezek előtt csak egy karbantartást csináltam a gépen, vagyis a Temp könyvtárat pucoltam ki a C:\Documents and Settings\Local Settings-ben.
Valakinek ötlete? Hogy menthetném meg a rengeted adatot, hogy ne kelljen formázni a vinyót? Hogy lehetne láthatóvá tenni?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #659 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 18:27:25 »

Az egyik meghajtómon lévő könyvtárakat nem látom. Ill. csak egyet látok belőle, ami 60 MB. Viszont a tulajdonságok az eredeti állapotot mutatják, vagyis 74 GB foglalt hely van a vinyón. Nézet -> rejtett fileok rendben van. A vinyónak a Tulajdonságok -> Eszközök -> Hibaellenőrzés először a 2. fázisnál hibaüzenettel leállt.
Most kipipáltam a két kis ablakot, hogy kísérelje meg a filerendszer hibáit és a szektorhibákat kijavítani, most a 4. fázis fut.
Mindezek előtt csak egy karbantartást csináltam a gépen, vagyis a Temp könyvtárat pucoltam ki a C:\Documents and Settings\Local Settings-ben.
Valakinek ötlete? Hogy menthetném meg a rengeted adatot, hogy ne kelljen formázni a vinyót? Hogy lehetne láthatóvá tenni?
Hát én szagértő PC dokit hívtam. Hasonló tünetek után vinyócsere lett a vége.
A manus valahogy lementette a vinyó teljes állományát.
Nem segít sokat, de megoldható, ezek szerint.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!