Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 07:33:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 216150 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #405 Dátum: 2008. December 03. - 10:52:16 »

Vennék otthonra vezeték nélküli egeret és billentyűt. Olcsót és jót (10e körül), van ilyen?
Logitechnek van egybe egér+billentyű szettje olyan 5-7E környékén. Egész jó, és nem is noname. Bár én utálom az ilyen vezeték nélküli eszközöket...

Itt a delikvens:
http://www.pcexpert.hu/billentyuzet-es-eger/logitech-deluxe-660
Az én Logitech zsinorfrei egerem egyé v után megadta magát. Tök mindegy milyen tölthető elemet teszek bele, 10 perc után felteszi a kezét.
Így inkáb egy több, mint 8 éves optikai zsinorossal dolgozom. Hibátlanul.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #406 Dátum: 2008. December 03. - 12:51:13 »

Vennék otthonra vezeték nélküli egeret és billentyűt. Olcsót és jót (10e körül), van ilyen?
Logitechnek van egybe egér+billentyű szettje olyan 5-7E környékén. Egész jó, és nem is noname. Bár én utálom az ilyen vezeték nélküli eszközöket...

Itt a delikvens:
http://www.pcexpert.hu/billentyuzet-es-eger/logitech-deluxe-660
Az én Logitech zsinorfrei egerem egyé v után megadta magát. Tök mindegy milyen tölthető elemet teszek bele, 10 perc után felteszi a kezét.
Így inkáb egy több, mint 8 éves optikai zsinorossal dolgozom. Hibátlanul.
Nekem is zsinór nélküli Logitech egerem van.
Én szeretem.
Több éve hibátlanul teszi a dolgát. Néha ki kell pucolni (még nem optikai), de más gond nincs vele.
Igaz, nem volt olcsó.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #407 Dátum: 2008. December 03. - 12:52:18 »

Vennék otthonra vezeték nélküli egeret és billentyűt. Olcsót és jót (10e körül), van ilyen?
Logitechnek van egybe egér+billentyű szettje olyan 5-7E környékén. Egész jó, és nem is noname. Bár én utálom az ilyen vezeték nélküli eszközöket...

Itt a delikvens:
http://www.pcexpert.hu/billentyuzet-es-eger/logitech-deluxe-660
Az én Logitech zsinorfrei egerem egyé v után megadta magát. Tök mindegy milyen tölthető elemet teszek bele, 10 perc után felteszi a kezét.
Így inkáb egy több, mint 8 éves optikai zsinorossal dolgozom. Hibátlanul.
Nem lehet, hogy pont az a baj, hogy tölthetőt teszel bele? Ugyanis annak csak 1,2V a feszültsége, nem 1,5V!
Én a helikészlettel szívtam így meg, Ladlac adta a tippet, hogy próbáljam meg rendes elemekkel. (Pedig direkt azért vettem 6db Energizer 2500mAh-s ceruzaakksit! )
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #408 Dátum: 2008. December 03. - 12:56:17 »

Vennék otthonra vezeték nélküli egeret és billentyűt. Olcsót és jót (10e körül), van ilyen?
Logitechnek van egybe egér+billentyű szettje olyan 5-7E környékén. Egész jó, és nem is noname. Bár én utálom az ilyen vezeték nélküli eszközöket...

Itt a delikvens:
http://www.pcexpert.hu/billentyuzet-es-eger/logitech-deluxe-660
Az én Logitech zsinorfrei egerem egyé v után megadta magát. Tök mindegy milyen tölthető elemet teszek bele, 10 perc után felteszi a kezét.
Így inkáb egy több, mint 8 éves optikai zsinorossal dolgozom. Hibátlanul.
Nem lehet, hogy pont az a baj, hogy tölthetőt teszel bele? Ugyanis annak csak 1,2V a feszültsége, nem 1,5V!
Én a helikészlettel szívtam így meg, Ladlac adta a tippet, hogy próbáljam meg rendes elemekkel. (Pedig direkt azért vettem 6db Energizer 2500mAh-s ceruzaakksit! )
Én is tölthetős elemekkel használom. Hibátlanul működik.
Az mondjuk nem mindegy, hogy az "elem" milyen márkájú, és mekkora töltést képes tárolni.
Próbára minden esetre jó egy hagyományos elem is. Aztán ha azzal minden OK, akkor lehet gondolkodni a tölthetős "épségén".
Vagy ki kell mérni műszerrel, hogy mennyit bír. (próbaként berakni egy elemlámpába pl.)
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #409 Dátum: 2008. December 03. - 17:01:01 »

Próbáltam már mindenfélével: Varta, Duracell, Energizer. Tölthetős, nem tölthetős, 10 percig bírja. A tölthetőst pedig nem tölti vissza, pedig ilyen funkciója is van, az egér tartója és optikai szenzora egyben töltő is.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #410 Dátum: 2008. December 03. - 21:12:41 »

Próbáltam már mindenfélével: Varta, Duracell, Energizer. Tölthetős, nem tölthetős, 10 percig bírja. A tölthetőst pedig nem tölti vissza, pedig ilyen funkciója is van, az egér tartója és optikai szenzora egyben töltő is.
Nem lehet, hogy ez is kölcsön lett adva?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #411 Dátum: 2008. December 03. - 22:54:17 »

Próbáltam már mindenfélével: Varta, Duracell, Energizer. Tölthetős, nem tölthetős, 10 percig bírja. A tölthetőst pedig nem tölti vissza, pedig ilyen funkciója is van, az egér tartója és optikai szenzora egyben töltő is.
Nem lehet, hogy ez is kölcsön lett adva?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Nem adták, csak vitték...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #412 Dátum: 2008. December 03. - 22:56:31 »

Próbáltam már mindenfélével: Varta, Duracell, Energizer. Tölthetős, nem tölthetős, 10 percig bírja. A tölthetőst pedig nem tölti vissza, pedig ilyen funkciója is van, az egér tartója és optikai szenzora egyben töltő is.
Nem lehet, hogy ez is kölcsön lett adva?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Nem adták, csak vitték...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Az is lehet, hogy figyelik mikor cserélsz elemet és amint elfordulsz, máris kicserélték egy használtra. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #413 Dátum: 2008. December 04. - 12:49:51 »

De lehet, csakhogy akkor a serdületlenek a felelősek. Ők ugyanis már korábban eljátszották, hogy a digitális kamerámba való Stamina akkut belerakták valami másba, utána meg valamilyen más töltőre. Az akku köszönte szépen és azóta nem münködik. Akku hiányában a kamera sem.

Más:
Mi a legújabb fájlverzió a NOD 32-re? Az autómatikus frissíté mellett kézi módban is próbálom, de feszt a20081105 fájlverziót kapom, mint legfrissebbet. Másnak is ez a legfrissebb?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #414 Dátum: 2008. December 04. - 12:57:08 »

Kérdés: lehetséges, hogy egy P4B533-as alaplappal szerelt (P4 2,4 GHz) gépben egy tápcsere után gondok legyenek az áramellátással?
Az eredeti táp elszállt (néha fogta magát, azt kikapcsolt). Amikor a szervízben próbálták, kiverte a biztosítékot, még a szerverüket is újra kellett indítani.
Tettek bele egy másik tápot, de azóta bekapcsolás után pár perccel elkezd sípolni. Egérgörgetésre változik a sípolás intenzítása, hangja is. Ha mondjuk egy excel file-t mentek, akkor erősödik a hang.
Nem ventillátorok, végignéztem mindent (CPU, VGA), nem floppy, nem vinyó, nem cd, mert mindegyiket lehúztam külön és maradt a sípolás. Mintha az alaplap, vagy a táp sípolna, de annyira éles a hang, hogy meg nem tudom állapítani, honnan jön.
Létezik, hogy egy új táp nem megfelelő áramerősséget ad a gépnek és ezért sípol?
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 04. - 12:59:05 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #415 Dátum: 2008. December 04. - 13:48:52 »

De lehet, csakhogy akkor a serdületlenek a felelősek. Ők ugyanis már korábban eljátszották, hogy a digitális kamerámba való Stamina akkut belerakták valami másba, utána meg valamilyen más töltőre. Az akku köszönte szépen és azóta nem münködik. Akku hiányában a kamera sem.

Más:
Mi a legújabb fájlverzió a NOD 32-re? Az autómatikus frissíté mellett kézi módban is próbálom, de feszt a20081105 fájlverziót kapom, mint legfrissebbet. Másnak is ez a legfrissebb?
No, megvan a válsz. Ippeg mostan frissült.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #416 Dátum: 2008. December 04. - 18:46:41 »

Kérdés: lehetséges, hogy egy P4B533-as alaplappal szerelt (P4 2,4 GHz) gépben egy tápcsere után gondok legyenek az áramellátással?
Az eredeti táp elszállt (néha fogta magát, azt kikapcsolt). Amikor a szervízben próbálták, kiverte a biztosítékot, még a szerverüket is újra kellett indítani.
Tettek bele egy másik tápot, de azóta bekapcsolás után pár perccel elkezd sípolni. Egérgörgetésre változik a sípolás intenzítása, hangja is. Ha mondjuk egy excel file-t mentek, akkor erősödik a hang.
Nem ventillátorok, végignéztem mindent (CPU, VGA), nem floppy, nem vinyó, nem cd, mert mindegyiket lehúztam külön és maradt a sípolás. Mintha az alaplap, vagy a táp sípolna, de annyira éles a hang, hogy meg nem tudom állapítani, honnan jön.
Létezik, hogy egy új táp nem megfelelő áramerősséget ad a gépnek és ezért sípol?

99%-ban a táptól elszállt az alaplap. Viszont azt nem írtad, hogy másik memóriával próbálták e...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #417 Dátum: 2008. December 04. - 19:42:17 »

Kérdés: lehetséges, hogy egy P4B533-as alaplappal szerelt (P4 2,4 GHz) gépben egy tápcsere után gondok legyenek az áramellátással?
Az eredeti táp elszállt (néha fogta magát, azt kikapcsolt). Amikor a szervízben próbálták, kiverte a biztosítékot, még a szerverüket is újra kellett indítani.
Tettek bele egy másik tápot, de azóta bekapcsolás után pár perccel elkezd sípolni. Egérgörgetésre változik a sípolás intenzítása, hangja is. Ha mondjuk egy excel file-t mentek, akkor erősödik a hang.
Nem ventillátorok, végignéztem mindent (CPU, VGA), nem floppy, nem vinyó, nem cd, mert mindegyiket lehúztam külön és maradt a sípolás. Mintha az alaplap, vagy a táp sípolna, de annyira éles a hang, hogy meg nem tudom állapítani, honnan jön.
Létezik, hogy egy új táp nem megfelelő áramerősséget ad a gépnek és ezért sípol?

99%-ban a táptól elszállt az alaplap. Viszont azt nem írtad, hogy másik memóriával próbálták e...
A helyzet az, hogy csak tápcsere volt és azóta sípol. Amúgy minden jó rajta. Bekapcs után 5 perccel-fél órával elkezdi, aztán néha alábbhagy, teljesen elhallgat, majd gondol egyet és megint sípol.
Memóriát nem cseréltek. Úgy gondoltam nem kísérletezgetek, nehogy megcsinálják és azt kelljen használnom még pár évig. Most úgyis kell a költség a melóhelyen! Kacsint
Ez egy melóhelyi 6 éves gép. Akkor elég drága volt. Jó ház, csendes (silent) procihűtő, DDR-I ramok, jó vinyó, csak a videója gyenge (64MB). Arra gondoltam, hogy leselejteztetem, már meg is rendeltem az új gépet. Ezt a sípolósat meg hazahozom, aztán házasítom a gyerek gépével. A gyerekéből átraknám a tápot, az elég csendes. Abban még egy régi PII-es van (zajos hűtővel), SD ramos, de 128MB-os csendes VGA karival. Ugyanúgy AGP 8x-es mindkét kari, asszem még a típusuk is azonos, MX440. Így lenne egy P4-es gép jó házban, csendes ventilátorokkal, amin már elmenne neki az NFSMW is ha döcögősen is. (a mostanin csak az underground fut)
No ezért érdekelne a dolog, hogy nekiálljak-e vinyót vakarni, újra XP-t felrakni, stb, Ha az alaplapnak lőttek és másik táppal sem lesz jó, akkor felesleges az összeépítés és a sok energia.
Tudom, nehéz távolból megmondani, mi lehet a baja, csak azért érdeklődtem, hátha találkoztál már olyannal, hogy bizonyos új tápot nem bírt a régi alaplap és azért volt hasonló jelenség.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #418 Dátum: 2008. December 04. - 19:48:58 »

Nekem a videokártyán csinálta ezt a sípoló hangot! Új korában kezdte és két évig bírta, akkor kicserélték egy újra(még garis volt).
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #419 Dátum: 2008. December 08. - 12:25:19 »

Vennék otthonra vezeték nélküli egeret és billentyűt. Olcsót és jót (10e körül), van ilyen?
Logitechnek van egybe egér+billentyű szettje olyan 5-7E környékén. Egész jó, és nem is noname. Bár én utálom az ilyen vezeték nélküli eszközöket...

Itt a delikvens:
http://www.pcexpert.hu/billentyuzet-es-eger/logitech-deluxe-660
Engem idegesít az egér vezetéke, folyton beakad valamibe. Ja és nem játszani kell, csak nettezni.
Nekem ez jobban tetszik. http://www.pcexpert.hu/billentyuzet-es-eger/logitech-ex-110 Jobb is?
Műszakilag ugyanazt tudja, csak talán több plusz funkció van beleépítve...pl a programozható gombok...
Tegnap megvettem az Logitech EX 110-est. Eddig szuper! Semmivel sem lassabb mint a vezetékes, pedig azt hittem az lesz.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!