Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 23:28:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217896 alkalommal)
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1695 Dátum: 2013. December 09. - 22:42:44 »

Még egy jutott eszembe. Ha az asztali gép és win7s laptop van fent  a neten semmi üzi, de a fiam win8s laptopjánál mindkét gép ír hibaüzit.
Az XPs: Kettős név a hálózaton. A helpből semmi használhatót nem hámoztam ki. A gépek így is mennek együtt, de tuti valami összeakadás van....

A kettős név a hálózaton azt jelenti, hogy két gépnek azonos IP-címe van, vagy azonos a gép hálózati azonosító neve.
Egy gép IP címet kétféleképp kaphat: vagy a router osztja ki (ezt híjják DHCP-nek), vagy manuálisan állítod be. Az első esetben szinte kizárt, hogy címütközés legyen (csak ha túl kicsi a kiosztható címek beállított tartománya), a második a valószínűbb. Ellenőrizd le, melyik gépnek mi az IP címe, nem lehet két azonos.
A gép hálózati nevét a Vezérlőpult/Rendszer helyen találod meg, jó eséllyel "számítógépnév" címszó alatt. Ebből sem lehet egy hálózaton két azonos.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1696 Dátum: 2013. December 10. - 14:27:09 »

Köszi mandro. Ez most övön aluli volt, mert valami bonyolultabb dolgot kerestem. Eszembe se volt, hogy a fiam képtelen két nevet adni két gépnek... 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1697 Dátum: 2013. December 10. - 14:44:00 »

Köszi mandro. Ez most övön aluli volt, mert valami bonyolultabb dolgot kerestem. Eszembe se volt, hogy a fiam képtelen két nevet adni két gépnek... 

Nincs mit. Mosolyog Legalább tudtam valamiben segíteni, ha már az autókhoz nem értek. Vigyorog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1698 Dátum: 2013. December 18. - 15:21:11 »

Nincs javulás, sőt mintha rosszabb lenne. Az a gyanu merült fel bennem, hogy a XPs frissítések tettek be, mint máskor.
2napja engedtem egy nagyobb telepítést, azóta egyre rosszabb  Mivel a XP fél év múlva múltidő, ezért váltanom is érdemes lesz.
Néztem, hogy 7re bővítem, de sajna ez már nem megy. Teljes újratelepítéssel lehet 7st tenni rá. Ahhoz meg rendes mennyiséget kell archiválnom...
Lehet, hogy a karácsonyi szabadidő egy része erre megy el majd.
Kérek pár tippet a 7s telepítésével kapcsolatosan a gyakorlottabb tagtársaktól! pl 32/64bit, particiót osszak v. ne, stb
Köszi
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1699 Dátum: 2013. December 18. - 19:21:28 »

Nincs javulás, sőt mintha rosszabb lenne. Az a gyanu merült fel bennem, hogy a XPs frissítések tettek be, mint máskor.
2napja engedtem egy nagyobb telepítést, azóta egyre rosszabb  Mivel a XP fél év múlva múltidő, ezért váltanom is érdemes lesz.
Néztem, hogy 7re bővítem, de sajna ez már nem megy. Teljes újratelepítéssel lehet 7st tenni rá. Ahhoz meg rendes mennyiséget kell archiválnom...
Lehet, hogy a karácsonyi szabadidő egy része erre megy el majd.
Kérek pár tippet a 7s telepítésével kapcsolatosan a gyakorlottabb tagtársaktól! pl 32/64bit, particiót osszak v. ne, stb
Köszi

Igen, ez az XP kivégzés első jele, kiadnak egy olyan frissítést, ami totál használhatatlan lassuvá teszi...
Mese nincs, váltani kell. Gépben legalább 1giga RAM legyen, partició meg minimun 30G legyen (ha nagyon szorít a gatya 20G is elég), proci sem árt az 1 magosból ha 3000Mhz körüli. Ezen már elkavirnyázik a win7 kb XP sebességgel.
Telepites talán még az XP-nél is egyszerűbb.

http://www.youtube.com/watch?v=7LIftoFHaU4

Egy kis segítség itt is van. Természetesen ha van olyan partició ahova elfér, akkor a másik maradhat, bár én a teljes legyalulás híve vagyok, de csináltam már olyat, hogy maradt a régi és látott is rajta mindent.
Természetesen ha van ismerőseid között olyan aki csinált már ilyet, esetleg többet is, akkor inkább rá bízd, mert a win7 a hardwerek driver-ét felteszi, de régebbi gépeknél ki-ki hagy néhányat, nem is beszélve a "megtörésről" már ha olyat teszel-tesztek rá.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1700 Dátum: 2013. December 18. - 19:58:41 »

Nincs javulás, sőt mintha rosszabb lenne. Az a gyanu merült fel bennem, hogy a XPs frissítések tettek be, mint máskor.
2napja engedtem egy nagyobb telepítést, azóta egyre rosszabb  Mivel a XP fél év múlva múltidő, ezért váltanom is érdemes lesz.
Néztem, hogy 7re bővítem, de sajna ez már nem megy. Teljes újratelepítéssel lehet 7st tenni rá. Ahhoz meg rendes mennyiséget kell archiválnom...
Lehet, hogy a karácsonyi szabadidő egy része erre megy el majd.
Kérek pár tippet a 7s telepítésével kapcsolatosan a gyakorlottabb tagtársaktól! pl 32/64bit, particiót osszak v. ne, stb
Köszi

Igen, ez az XP kivégzés első jele, kiadnak egy olyan frissítést, ami totál használhatatlan lassuvá teszi...
Mese nincs, váltani kell. Gépben legalább 1giga RAM legyen, partició meg minimun 30G legyen (ha nagyon szorít a gatya 20G is elég), proci sem árt az 1 magosból ha 3000Mhz körüli. Ezen már elkavirnyázik a win7 kb XP sebességgel.
Telepites talán még az XP-nél is egyszerűbb.

http://www.youtube.com/watch?v=7LIftoFHaU4

Egy kis segítség itt is van. Természetesen ha van olyan partició ahova elfér, akkor a másik maradhat, bár én a teljes legyalulás híve vagyok, de csináltam már olyat, hogy maradt a régi és látott is rajta mindent.
Természetesen ha van ismerőseid között olyan aki csinált már ilyet, esetleg többet is, akkor inkább rá bízd, mert a win7 a hardwerek driver-ét felteszi, de régebbi gépeknél ki-ki hagy néhányat, nem is beszélve a "megtörésről" már ha olyat teszel-tesztek rá.
Na jó, de itt a tökéletesen működő laptopom. XP fut rajta, a Win7-et nem bírná el. Nehogy már vennem kelljen egy újabbat, mert ők így döntenek!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1701 Dátum: 2013. December 18. - 20:27:14 »

Nem kell venned, de egy idő után támadható lesz és sok újdonság meg se nyikkan majd rajta, akkor veszel egy újat.... kényszerpálya 

Nos a gép 2Gb memó és 250Gb winyó, a procit újrainditásnál majd megnézem. Csak win7 marad, nem hagyok 'terhet' magamnak.

Egyébként win7 vagy win8? Melyikre érdemes? Win7 ehető számomra, a 8sról nagyon kevés az ismeretem, de a fiam gépébe benézve nem igazán szimpi elsőre.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 18. - 20:36:29 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1702 Dátum: 2013. December 19. - 08:35:57 »

Nem kell venned, de egy idő után támadható lesz és sok újdonság meg se nyikkan majd rajta, akkor veszel egy újat.... kényszerpálya 

Nos a gép 2Gb memó és 250Gb winyó, a procit újrainditásnál majd megnézem. Csak win7 marad, nem hagyok 'terhet' magamnak.

Egyébként win7 vagy win8? Melyikre érdemes? Win7 ehető számomra, a 8sról nagyon kevés az ismeretem, de a fiam gépébe benézve nem igazán szimpi elsőre.

win7 inkább, nekem mondjuk win 8.1 van, de azt is "átskineztem" win7 felületűre, emészthetőbb a win7 szerintem, főleg XP után.
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1703 Dátum: 2013. December 19. - 08:41:26 »


[/quote]Na jó, de itt a tökéletesen működő laptopom. XP fut rajta, a Win7-et nem bírná el. Nehogy már vennem kelljen egy újabbat, mert ők így döntenek!
[/quote]

Ha a mostani frissitett XP megy rajta, akkor nagy esélye van, hogy a win7 is szaladni fog rajta. A RAM a fontosabb, hogy 1G legyen legalább.
Emlékeim szerint tettem már 1700MHz pricira meg 1G RAm volt a laptopban és simán ment rajta, igaz azon le is tiltottam a win7 frissítéseket, mert frissítések után szemmel láthatóan meg is lassult a technika Mosolyog
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #1704 Dátum: 2013. December 19. - 14:41:37 »

Mivel szabin vagyok, volt időm végre rendesen beállítani a TV-t.
Wi-Fi és LAN kapcsolat eddig is volt, de a DLNA nem működött. Letöltöttem a Samsung honlapjáról egy alkalmazást, amivel most már nyíl egyenesen elérem a megosztott mappákat Wi_fi hálózaton keresztül.

Vége a külső vinyó - pendrive hurcolgatásnak a TV-hez.   Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Jól megdicsértem magam, és már szól is a muzsika a TV-n. Hihi.
Naplózva

mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1705 Dátum: 2013. December 19. - 20:01:57 »

Nem kell venned, de egy idő után támadható lesz és sok újdonság meg se nyikkan majd rajta, akkor veszel egy újat.... kényszerpálya 

Nos a gép 2Gb memó és 250Gb winyó, a procit újrainditásnál majd megnézem. Csak win7 marad, nem hagyok 'terhet' magamnak.

Egyébként win7 vagy win8? Melyikre érdemes? Win7 ehető számomra, a 8sról nagyon kevés az ismeretem, de a fiam gépébe benézve nem igazán szimpi elsőre.

Szerintem a Win7 felhasználóbarátabb és megbízhatóbb, én azt választanám.

A 2 GB memória és a 250 GB merevlemez elég a Win 7-hez, de ha sok programot nyitsz meg egymás mellett, a memória kevés lehet. Csak internetes böngészés mellett a lefoglalt másfél GB teljesen hétköznapi. Én 3-4 GB memóriát tartok ideálisnak.

Win 7-ből létezik 32 és 64 bites változat. Az előbbi max. 3,12 GB memóriát tud kihasználni, így 3 esetleg 4 GB-nál többet értelmetlen adni neki, utóbbinak is csak akkor, ha sok pénzed van, vagy ha szükséged is van rá (videószerkesztés, Photoshop, memóriaigényes játékok stb.). A 32 bites op. rendszer előnye csak annyi, hogy a régebbi eszközökkel és programokkal jobban együttműködik, sőt van olyan, ami nem megy 64 bitessel. A 64 bites több memóriát tud kezelni, a 64 bites programokat csak ezen tudod futtatni, de előfordulhat olyan régi eszköz vagy program, amit nem támogat.

A processzor sebességét megnézheted a vezérlőpult/rendszer ablakban is, nem kell ahhoz újraindítani a gépet. Mosolyog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1706 Dátum: 2013. December 19. - 20:20:23 »

Bővíteni nem fogom, mert minek? AMD Athlon II kb. 2,5Ghz. Akkor 32bites win7 jól elboldogul az igényeimmel.
Köszi a segítséget!  Puszi
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1707 Dátum: 2013. December 19. - 23:42:48 »

http://pcforum.hu/hirek/15683/Vilagszerte+durvan+lassulni+kezdtek+a+Windows+XP-k-elmondjuk+miert.html
Ezzel szívtam én is pár hete...
Érdekesen akarják rávenni az embert az újabb szoftver vásárlására!  Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1708 Dátum: 2013. December 20. - 13:36:51 »

http://pcforum.hu/hirek/15683/Vilagszerte+durvan+lassulni+kezdtek+a+Windows+XP-k-elmondjuk+miert.html
Ezzel szívtam én is pár hete...
Érdekesen akarják rávenni az embert az újabb szoftver vásárlására!  Kacsint Vigyorog
Ez kb 2 hónapos probléma (ha nem több). Az svchost kilövése után a rendszer nem áll le, ill. ilyet én nem tapasztaltam. Amúgy a probléma azzal orvosolható, hogy ki kell kapcsolni az automatikus frissítést.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1709 Dátum: 2013. December 20. - 16:45:55 »

Ezt én is tapasztaltam a párom laptopján éppen 1 hete. Kilőttem az svchost-ot, de nem állt le a gép és működött tovább tökéletesen. Azóta nem csinált ilyet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!