Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 23:31:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 217509 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1335 Dátum: 2010. Október 04. - 20:38:27 »

Kolléganőm lányának nem egész 2 éves laptopján megszűnt a háttérvilágítás. Kép van, de így elég nehezen olvasható-használható. Lehet azt cserélni illetve mit kell cserélni benne?
Attól függ. Lehet csak inverter. Ebben az esetben olcsón megússzák. Ha kijelzőcsere, akkor gázos a téma. Még lehet a kábel van megtörve, bár akkor a kép is elmegy. Viszont, ha Asus, vagy Toshiba laptopja van, akkor keressék elő a garanciáját (24 hónap)...
Fujitsu-Siemens. A kép stabil csak semmi világítása nincs, ha mozgatom akkor sincs.
Aha, hát elméletileg inverter. Én legalábbis erre tippelek. De ez csak akkor derül ki, ha egy szakember szorosabb ismeretséget köt a készülékkel. Szerintem kérjetek javításra árajánlatot egy notebook szervizben.

Ez pl egy Lenovo. Zsanércsere miatt kellett ennyire szétkapni Mosolyog

Jó móka lehetett. Mosolyog
Az összerakása jó móka. Felnőtt Lego Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1336 Dátum: 2010. Október 05. - 09:20:24 »

Kolléganőm lányának nem egész 2 éves laptopján megszűnt a háttérvilágítás. Kép van, de így elég nehezen olvasható-használható. Lehet azt cserélni illetve mit kell cserélni benne?
Attól függ. Lehet csak inverter. Ebben az esetben olcsón megússzák. Ha kijelzőcsere, akkor gázos a téma. Még lehet a kábel van megtörve, bár akkor a kép is elmegy. Viszont, ha Asus, vagy Toshiba laptopja van, akkor keressék elő a garanciáját (24 hónap)...
Fujitsu-Siemens. A kép stabil csak semmi világítása nincs, ha mozgatom akkor sincs.
Aha, hát elméletileg inverter. Én legalábbis erre tippelek. De ez csak akkor derül ki, ha egy szakember szorosabb ismeretséget köt a készülékkel. Szerintem kérjetek javításra árajánlatot egy notebook szervizben.

Ez pl egy Lenovo. Zsanércsere miatt kellett ennyire szétkapni Mosolyog

Jó móka lehetett. Mosolyog
Az összerakása jó móka. Felnőtt Lego Vigyorog
Ez sajnos típushibája Fujitsuknak. Ilyen fiatal korban.
Nekem egy Gericom-on kellett volna kábelt cserélni. A szerelést megoldottam volna s.k. de az alkatrészre mondtak ~20.000 Ft-ot.
Jó pár évvel ezelőtt!
Hát nem cseréltem ki.
Időnként szétszedtem,megigazítottam a kábelt, úgy jó volt egy ideig.

Ha nagyon drága lenne a javítás asztali gépként  még tudják használni. Egy külső monitorral (ha van felesleges).
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1337 Dátum: 2010. Október 06. - 14:53:43 »

Nvidia videókártyán be lehet valahogy állítani, hogy HDMI kimeneten mondjuk egy videólejátszó programmal lejátszott film képét adja csak ki? Régen emlékszem kollégámnál ATI kártyával működött, hogy S-Video kimeneten csak a filmet adta ki, az asztalt és más sallangot nem.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1338 Dátum: 2010. Október 07. - 17:26:39 »

Nvidia videókártyán be lehet valahogy állítani, hogy HDMI kimeneten mondjuk egy videólejátszó programmal lejátszott film képét adja csak ki? Régen emlékszem kollégámnál ATI kártyával működött, hogy S-Video kimeneten csak a filmet adta ki, az asztalt és más sallangot nem.
Az Nvidiát nem tudom, de az ATI sem egyszerű.
A régi ATI kártyát most is gond nélkül rákötöm a TV-re, működik ahogy akarom (úgy is, ahogy írod).
Az új ATI-kat meg nem tudom erre rá venni. Pedig a meghajtó programban benne van. Mosolyog
Fránya "fejlődés".
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1339 Dátum: 2010. Október 07. - 17:56:11 »

Nvidia videókártyán be lehet valahogy állítani, hogy HDMI kimeneten mondjuk egy videólejátszó programmal lejátszott film képét adja csak ki? Régen emlékszem kollégámnál ATI kártyával működött, hogy S-Video kimeneten csak a filmet adta ki, az asztalt és más sallangot nem.
Az Nvidiát nem tudom, de az ATI sem egyszerű.
A régi ATI kártyát most is gond nélkül rákötöm a TV-re, működik ahogy akarom (úgy is, ahogy írod).
Az új ATI-kat meg nem tudom erre rá venni. Pedig a meghajtó programban benne van. Mosolyog
Fránya "fejlődés".
Hát ez az. Régen volt nekem is ATI kártyám, ott ment rendesen, de mivel az NVIDIA kártyáknak van egy specális tulajdonságuk, ami meggyorsítja a videókódolást, így váltottam. Meghajtóprogramban meg nem látok ilyen lehetőséget, pedig régen tuti volt az Nvidia kártyáknál is ilyen lehetőség. Kicsit túlbonyolították már a program felépítését.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1340 Dátum: 2010. Október 15. - 16:40:23 »

Szórakozik velem a gép. Időnként újraindul, mindenféle előjel nélkül. Mindig bekapcsolás után csinálja és 1-2 újraindulást követően már, akár több órán keresztül is hibamentesen működik. Amit észrevettem, újraindulásnál néha elfelejti a bios beállításokat. Ennek lehet valami köze az újrainduláshoz?
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1341 Dátum: 2010. Október 15. - 18:41:59 »

Szórakozik velem a gép. Időnként újraindul, mindenféle előjel nélkül. Mindig bekapcsolás után csinálja és 1-2 újraindulást követően már, akár több órán keresztül is hibamentesen működik. Amit észrevettem, újraindulásnál néha elfelejti a bios beállításokat. Ennek lehet valami köze az újrainduláshoz?
Előferdülhet. Mérd meg az alaplapi elemet, valszeg már gyenge. És tegyél bele újat Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1342 Dátum: 2010. Október 16. - 19:01:56 »

Szórakozik velem a gép. Időnként újraindul, mindenféle előjel nélkül. Mindig bekapcsolás után csinálja és 1-2 újraindulást követően már, akár több órán keresztül is hibamentesen működik. Amit észrevettem, újraindulásnál néha elfelejti a bios beállításokat. Ennek lehet valami köze az újrainduláshoz?
Előferdülhet. Mérd meg az alaplapi elemet, valszeg már gyenge. És tegyél bele újat Mosolyog
Az elemcsere tényleg szükséges lehet, mert azért felejti el a beállításokat. Viszont az újraindulás szerintem inkább tápegység hibára utalhat.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1343 Dátum: 2010. Október 18. - 18:44:10 »

Ingyenes driver kereső,frissitő progi.XP,Vista,win7 kompatibilis.Faca kipróbáltam.
Sajna az oldalt ahonnan én leszedtem nem találom igy a datára felraktam ha kell v,kinek.
http://data.hu/get/3089078/SlimDrivers-Beta.exe.html
Naplózva

06 70/22 11 222
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1344 Dátum: 2010. Október 20. - 20:12:29 »

Nos újra megpunnyadt a gépem (2hónapja). Diagnózis az alaplap fuccs.
Kb mennyiért tudom a belét cserélni? Nem kell új, lehet beszerezhető nem túl régi.
Alaplap+proci+memória +esetleg képkártya ha nem integrált

Csak irányárat várok, hogy tudjam mit kell spórolni 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1345 Dátum: 2010. Október 20. - 20:17:02 »

Nos újra megpunnyadt a gépem (2hónapja). Diagnózis az alaplap fuccs.
Kb mennyiért tudom a belét cserélni? Nem kell új, lehet beszerezhető nem túl régi.
Alaplap+proci+memória +esetleg képkártya ha nem integrált

Csak irányárat várok, hogy tudjam mit kell spórolni 
Inkább egy mükodőt nézz az expresszen,mint barkácsolni eggyet.
Naplózva

06 70/22 11 222
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1346 Dátum: 2010. Október 20. - 20:35:05 »

Nos újra megpunnyadt a gépem (2hónapja). Diagnózis az alaplap fuccs.
Kb mennyiért tudom a belét cserélni? Nem kell új, lehet beszerezhető nem túl régi.
Alaplap+proci+memória +esetleg képkártya ha nem integrált

Csak irányárat várok, hogy tudjam mit kell spórolni 
Inkább egy mükodőt nézz az expresszen,mint barkácsolni eggyet.
kb én is ezt írtam. Sajna minden más alkatrész jó és jó minőségű, ezért csak a minimumot próbálom hozzátenni.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1347 Dátum: 2010. Október 20. - 20:39:53 »

Nos újra megpunnyadt a gépem (2hónapja). Diagnózis az alaplap fuccs.
Kb mennyiért tudom a belét cserélni? Nem kell új, lehet beszerezhető nem túl régi.
Alaplap+proci+memória +esetleg képkártya ha nem integrált

Csak irányárat várok, hogy tudjam mit kell spórolni 
Inkább egy mükodőt nézz az expresszen,mint barkácsolni eggyet.
kb én is ezt írtam. Sajna minden más alkatrész jó és jó minőségű, ezért csak a minimumot próbálom hozzátenni.
Régebben küldtem neked PÜ-t ezügyben. Utánnakérdezzek ismét a dolognak?
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1348 Dátum: 2010. Október 20. - 20:45:50 »

Nos újra megpunnyadt a gépem (2hónapja). Diagnózis az alaplap fuccs.
Kb mennyiért tudom a belét cserélni? Nem kell új, lehet beszerezhető nem túl régi.
Alaplap+proci+memória +esetleg képkártya ha nem integrált

Csak irányárat várok, hogy tudjam mit kell spórolni 
Inkább egy mükodőt nézz az expresszen,mint barkácsolni eggyet.
kb én is ezt írtam. Sajna minden más alkatrész jó és jó minőségű, ezért csak a minimumot próbálom hozzátenni.
Régebben küldtem neked PÜ-t ezügyben. Utánnakérdezzek ismét a dolognak?
Kedves tőled  Vigyorog, ezt most helyben tervezem lebonyolítani. Csak már régen nem foglalkoztam hardver cuccokkal és nem tudom az árakat.
A múltkori alaplapot nem favorizálom most már, inkább lépnék egyet előre, ha már mindent cserélnem kell. 
Én kb 20-30.000 közé saccolom, de lehet, hogy rossz a tippem...
Szerinted?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1349 Dátum: 2010. Október 29. - 16:02:15 »

Újra kellett telepítenem a gépet. Megpróbáltam feltenni a 2010-es live messengert, de nem megy, mert azt írja, hogy az előző verzió nem törölhető. Van aki ért ehhez?
Tegnap még tökéletesen működött, és ugyan úgy tettem újra a rendszert, ahogy eddig. Egyszerűen képtelen vagyok feltenni. Pedig már letöltöttem több helyről is. Nem tudom mi a fene baja lehet... Valakinek van valami ötlete?
Naplózva

Oldalak: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!